Sıkça Sorulan Sorular

dekodea.com da üyelik tamamen ücretsizdir.
dekodea.com dan alışveriş yapabilmek ve vermiş olduğunuz siparişlerin takibi için sitemize üye olmanız gerekmektedir. Ana sayfada bulunan yeni üye linkini tıklayarak ya da ödeme aşamasında kolayca üye olabilirsiniz.
Büyük ihtimalle üye olurken verdiğiniz mail adresinizi yanlış girmişsinizdir, öncelikle mail adresinizi kontrol etmenizi rica ediyoruz. Eğer adres doğruysa mail kotanızın doğru olup olmadığını kontrol ediniz. Ek bir tavsiye olarak, gmail.com uzantılı email adresleri ile aktivasyonlar problemsiz çalışmaktadır.Hala sorununuz çözemediyseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Kullanıcı panelinden üye girişiniz yaptıktan sonra, sayfanın sağ üst kısmında bulunan kullanıcı panelinin ayarlar bölümünden gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.
Şifrenizi unuttuğunuzda, sayfanın sağ üst kısmında bulunan kullanıcı panelindeki şifremi unuttum linkini tıklayıp, mail adresinizi yazdığınızda şifreniz mail adresinize otomatik olarak gönderilir.
Temin etmek istediğiniz ürünleri, alışveriş sepetinize eklemelisiniz. Alışveriş sepetinizde siparişlerinizi biriktirebilir, daha sonra adetlerini değiştirebilir ya da bazılarından vazgeçebilirsiniz, "Alışverişi tamamla" diyerek üyelik girişiyle devam etmeniz gerekli yönlendirmeleri tamamladıktan sonra Ödeme bilgileri ve son aşama sipariş onayı ile işlemi tamamlayabilirsiniz..Sorun yaşıyorsanız lütfen bizimle İletişime Geçin.
Siparişinizi verdiğiniz anda otomatik olarak, siparişinizin alındığına dair sistemde kayıtlı olan mail adresinize bir bilgi mesajı gönderilir. Mesajınız gelmediği durumda lütfen [email protected] mailine  ya da 0(533) 148 52 60 nolu telefona bildiriniz.
Özel kargo firması ile yapılan gönderilerde, taşıma sırasında paketin zarar görmesi durumunda;
- Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır.
- Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, paket teslimatı sırasında paketin açılarak ürün veya ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.
- Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.
- Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda metropolyayinlari.com a bildirilmelidir. metropolyayinlari.com en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.
Size teslim edilen ürünler ilgili herhangi bir problem yaşamanız durumunda 0(533) 148 52 60 numaralı telefon numarasından ya da durumu anlatan bir e-postayı [email protected] a göndererek bize ulaşabilirsiniz.
Sipariş işlemleri 256 bit şifreleme ile yapılmaktadır Dekodea.com dan yaptığınız online alışverişte, kredi kart bilgileriniz hiçbir şekilde veritabanımıza kaydedilmez ve görüntülenemez. Görüntülenmesi ve/veya kaydı yapılmayan bir bilginin başka birilerinin eline geçmesi de mümkün değildir. Kredi kartı bilgilerinizi sadece siz ve kartınızı aldığınız banka tarafından bilinmektedir. 
dekodea.com dan online olarak kredi kartı ile alışveriş yapabilirsiniz. Havale ile siparişlerde ise, "Banka havalesi ile satın al" linkini tıklamanız ve yazılı olan yönergeleri izlemeniz gerekmektedir.Kapıda Ödeme Yöntemi sadece "ANKARA" ili sınırlarında geçerlidir. 12 TL kapıda ödeme ücreti çıkmaktadır.Şiparişlerinizin size özel olduğunu ve en az 3  iş günü içinde kargoya teslim edileceğni unutmayız.
Visa, Master Card ve bunların türevleri olan sanal kart gibi kredi kartları geçerlidir.
Evet, sipariş esnasında fatura adresinizi ayrı teslimat adresinizi ayrı girmeniz halinde siparişiniz belirttiğiniz adrese irsaliye ile, faturanız da belirttiğiniz fatura adresine gönderilir.
Kartınızın arka kısmında kart numarası sonunda yazılı 3 haneli rakamdır.
Siparişleriniz ödeme onayı alındıktan 2 ile 4 iş günü içerisinde kargo şirketine verilmektedir. Ürünün size teslim süresi ise bulunduğunuz yere göre değişmektedir. Ankara içi siparişlerinizde, ürün kargoya verildikten sonra 1 iş günü, Ankara dışı siparişlerde 2-4 iş günüdür. 
Yükleniyor...